Ericsson dan staj ve burs imkanı

Ericsson Türkiye, Crea Academy programı ile 2007-2008 öğrenim yılında 40 başarılı öğrenciye burs staj imkanı olanağı sunuyor. Eğitimlerini bir ders yılı içinde tamamlayacak olan lisans son sınıf ve/ya tezleri üzerinde çalışmakta olan yüksek lisans 2.sınıf öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmış 1 senelik bir gelişim programı kapsamında yalnızca maddi destek değil, telekomünikasyon alanında eğitimler ve kariyer imkanıda sunulmakta.

Ericsson bursları 2007-2008 1. Yarıyılda başlayarak 40 başarılı öğrenciye sağlanacaktır. Burs almaya hak kazanan her öğrenci, ders dönemi başına 1,000YTL burs alacaktır. Program, öğrencilere verilecek kişisel gelişim ve teknik konulardaki eğitimlerin yanı sıra, bitirme tezleri konusunda da Ericsson ekibinden yardım alma olanağı sağlamaktadır.

Öğrenciler Ericsson Türkiye bünyesinde 2 ay sürecek olan (Temmuz- Ağustos 2008) yaz staj programına katılıp , program süresince IMS ve/veya daha sonra belirlenecek ileri teknoloji alanında bir proje hazırlayıp sunacaklar.

Mezuniyetlerini ve yaz stajlarının bitimini takiben, öğrenciler Ericsson Türkiye'de tam zamanlı iş imkanları için değerlendirilmeye alınacaktır. Bu değerlendirmeler sonucunda başarılı olan adaylar farklı pozisyonlarda Ericsson Türkiye çalışanı olarak işe başlama imkanına sahip olacaklar.
Ayrıntılı bilgi için.

Staj Yeri Ararken..

Staj yapmak kimilerine göre bir angarya kimilerine göre ise olmazsa olmaz bir konu.Sizin bakış açınız ne olursa olsun stajın kişilere olumlu veya olumsuz pek çok şey öğrettiği bir gerçek.
Bu nedenle staj yeri seçimi ve göstereceğiniz özen kariyer planlamanızın bir parçası aslında.Bu nedenle staj yeri seçerken uzun vadeli düşünmeli,moda yerlerden çok gitmekten zevk alacağınız yerlerde staj yapmalısınız.Her firmanın bir insan kaynakları kültürü ve buna bağlı olarakta bir stajere bakışı vardır.Staj başvurusu yaparken mümkünse eski stajerlerle veya çalışanlardan stajyer politakaları hakkında bilgi almaya çalışın.
Unutmayın her ortamda alınacak dersler vardır, mümkün olduğunca dinleyici ve istekli olun.Büyük şirketlerde staj yapmanın kendine göre ,küçük şirkette yapmanın kendine göre avantajları vardır.mümkünse her iki ortamda da staj yapmaya çalışın.Şirket kültürü,işçi işveren ilişkileri , kısacası okulda öğretilemeyecek bazı şeyler staj döneminde öğrenilir.
Bazı şeyleri öğrenci iken görmek iş hayatına atılırken kafanızda oluşabilecek bazı belirsizlikleride kolaylıkla atlatmanızı sağlayacaktır.

Staj yeri bulmak için yaz dönemini beklemek yanlış bir yaklaşım olur.En iyi tarih Ocak-Şubat-Mart dönemidir.
Bu konuda genellikle en büyük kaynak öğrenci işleri ve firmaların insankaynaklarıdır.

Bu sitede staj duyuruları ve koşulları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.Güncel duyurularla ilgili zaman zamansitemizi ziyaret etmenizi öneririz.

İyi bir kariyer başlangıcı yapmanız dileğiyle..