Merkez Bankası'nda staj

Üniversite öğrencilerine yönelik olarak TCMB da yaz (Haziran-Eylül) ve kış (Ocak-Şubat) olmak üzere 2 dönem staj programı açılmaktadır. Staj yapabilmek için öncelikle aşağıda yer alan başvuru tarihinde, TCMB sitesinde yayınlanan telefon numaralarından randevu almak gerekmektedir. Başvuru tarihinde, Eğitim Merkezine şahsen gelerek yapılmak istenen başvurular ile santral üzerinden aramalar kabul edilmeyecektir. Alınan randevu tarihinde gerekli belgeler ile birlikte başvurularak kayıt yaptırılmaktadır. Randevu almayanlar kayıt işlemini yaptıramazlar.

2007 Yaz Dönemi (Haziran-Eylül) stajları için:

Başvuru Tarihi: 20 Nisan 2007

Randevu Tarihleri: 30 Nisan-11Mayıs 2007

2008 Kış Dönemi (Ocak-Şubat) stajları için:

Başvuru ve randevu tarihleri 2007 yılının Kasım ayı içerisinde sitemizde (www.tcmb.gov.tr) adresinden İnsan Kaynakları bölümünde TCMB’de Staj/Başvuru Formu) yayınlanacaktır.

-Kış döneminde 4. sınıfta okumakta olan,

-Yaz döneminde ise 3. sınıftan 4. sınıfa geçmiş olan ve Bankamız işlevleri ile ilgili aşağıda belirtilen bölümlerin öğrencileri staj yapabileceklerdir.

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Bankacılık-Finans, Ekonometri, İstatistik, Muhasebe, Hukuk, İletişim, Endüstri Mühendisliği bölümü öğrencileri lütfen tıklayınız isteğe bağlı staj

Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü öğrencileri lütfen tıklayınız zorunlu staj

Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri lütfen tıklayınız zorunlu staj

Not: Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri sadece yaz döneminde staj yapabileceklerdir.

Staj Yeri Ararken..

Staj yapmak kimilerine göre bir angarya kimilerine göre ise olmazsa olmaz bir konu.Sizin bakış açınız ne olursa olsun stajın kişilere olumlu veya olumsuz pek çok şey öğrettiği bir gerçek.
Bu nedenle staj yeri seçimi ve göstereceğiniz özen kariyer planlamanızın bir parçası aslında.Bu nedenle staj yeri seçerken uzun vadeli düşünmeli,moda yerlerden çok gitmekten zevk alacağınız yerlerde staj yapmalısınız.Her firmanın bir insan kaynakları kültürü ve buna bağlı olarakta bir stajere bakışı vardır.Staj başvurusu yaparken mümkünse eski stajerlerle veya çalışanlardan stajyer politakaları hakkında bilgi almaya çalışın.
Unutmayın her ortamda alınacak dersler vardır, mümkün olduğunca dinleyici ve istekli olun.Büyük şirketlerde staj yapmanın kendine göre ,küçük şirkette yapmanın kendine göre avantajları vardır.mümkünse her iki ortamda da staj yapmaya çalışın.Şirket kültürü,işçi işveren ilişkileri , kısacası okulda öğretilemeyecek bazı şeyler staj döneminde öğrenilir.
Bazı şeyleri öğrenci iken görmek iş hayatına atılırken kafanızda oluşabilecek bazı belirsizlikleride kolaylıkla atlatmanızı sağlayacaktır.

Staj yeri bulmak için yaz dönemini beklemek yanlış bir yaklaşım olur.En iyi tarih Ocak-Şubat-Mart dönemidir.
Bu konuda genellikle en büyük kaynak öğrenci işleri ve firmaların insankaynaklarıdır.

Bu sitede staj duyuruları ve koşulları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.Güncel duyurularla ilgili zaman zamansitemizi ziyaret etmenizi öneririz.

İyi bir kariyer başlangıcı yapmanız dileğiyle..