TAI den ODTÜ ve İTÜ öğrencilerine yaz dönemi part time iş imkanı: KO-OP öğrenci programı

TAI-TUSAŞ KO-OP Programı için başvurular 01 Nisan-01 Mayıs 2008 tarihleri arasında yapılmaktadır. TUSAŞ ile ODTÜ ve İTÜ arasında arasında imzalanan protokol gereği “KO-OP Programı"na yalnızca ODTÜ Makine , Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik, Endüstri ve Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri ile İTÜ Uçak ve Uzay Mühendisliği öğrencileri başvuruda bulunabiliyor.

Diğer bölüm ve üniversitelerden yapılan başvurular dikkate alınmıyor.

KO-OP Programı Başvuru Formu için tıklayınız.

Staj Yeri Ararken..

Staj yapmak kimilerine göre bir angarya kimilerine göre ise olmazsa olmaz bir konu.Sizin bakış açınız ne olursa olsun stajın kişilere olumlu veya olumsuz pek çok şey öğrettiği bir gerçek.
Bu nedenle staj yeri seçimi ve göstereceğiniz özen kariyer planlamanızın bir parçası aslında.Bu nedenle staj yeri seçerken uzun vadeli düşünmeli,moda yerlerden çok gitmekten zevk alacağınız yerlerde staj yapmalısınız.Her firmanın bir insan kaynakları kültürü ve buna bağlı olarakta bir stajere bakışı vardır.Staj başvurusu yaparken mümkünse eski stajerlerle veya çalışanlardan stajyer politakaları hakkında bilgi almaya çalışın.
Unutmayın her ortamda alınacak dersler vardır, mümkün olduğunca dinleyici ve istekli olun.Büyük şirketlerde staj yapmanın kendine göre ,küçük şirkette yapmanın kendine göre avantajları vardır.mümkünse her iki ortamda da staj yapmaya çalışın.Şirket kültürü,işçi işveren ilişkileri , kısacası okulda öğretilemeyecek bazı şeyler staj döneminde öğrenilir.
Bazı şeyleri öğrenci iken görmek iş hayatına atılırken kafanızda oluşabilecek bazı belirsizlikleride kolaylıkla atlatmanızı sağlayacaktır.

Staj yeri bulmak için yaz dönemini beklemek yanlış bir yaklaşım olur.En iyi tarih Ocak-Şubat-Mart dönemidir.
Bu konuda genellikle en büyük kaynak öğrenci işleri ve firmaların insankaynaklarıdır.

Bu sitede staj duyuruları ve koşulları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.Güncel duyurularla ilgili zaman zamansitemizi ziyaret etmenizi öneririz.

İyi bir kariyer başlangıcı yapmanız dileğiyle..