Havaş dan staj ve part time iş

Kısmi Süreli (Part Time) Çalışma

Yoğun çalışma saatlerinde ihtiyaç duyulan personel ihtiyacını karşılamak amacıyla part-time eleman alımı yapılmaktadır. Üniversitelerin (Açık Öğretim Fakültesi hariç) 1.2.3. sınıflarında okuyan, iyi derecede yabancı dil bilen ve istasyonlara yakın güzergahlarda ikamet eden öğrenciler vardiyalı sistemde kısmi süreli olarak görev yapmaktadırlar.

Kısmi süreli çalışmak isteyen öğrenciler başvurularını şahsen, posta veya mail ile çalışmak istedikleri istasyonlara yapabilirler.Detaylar.Çalışma saatleri vardiyalı düzene göre uygun saatler dikkate alınarak oluşturulmaktadır.

Staj Olanakları:

Her yıl belirlenen kontenjanlar dahilinde; nitelikli iş gücünden faydalanmak, potansiyel çalışanlarımız olabilecek kişileri değerlendirmek ve yönlendirmek amacı ile Sivil Havacılık ile ilgili okulların 1.2.3. sınıf öğrencilerine staj fırsatı tanımaktadır.

Staj başvuruları, ilgili okulların şirketimizle koordinasyonu ile yapılmaktadır.

Staj Yeri Ararken..

Staj yapmak kimilerine göre bir angarya kimilerine göre ise olmazsa olmaz bir konu.Sizin bakış açınız ne olursa olsun stajın kişilere olumlu veya olumsuz pek çok şey öğrettiği bir gerçek.
Bu nedenle staj yeri seçimi ve göstereceğiniz özen kariyer planlamanızın bir parçası aslında.Bu nedenle staj yeri seçerken uzun vadeli düşünmeli,moda yerlerden çok gitmekten zevk alacağınız yerlerde staj yapmalısınız.Her firmanın bir insan kaynakları kültürü ve buna bağlı olarakta bir stajere bakışı vardır.Staj başvurusu yaparken mümkünse eski stajerlerle veya çalışanlardan stajyer politakaları hakkında bilgi almaya çalışın.
Unutmayın her ortamda alınacak dersler vardır, mümkün olduğunca dinleyici ve istekli olun.Büyük şirketlerde staj yapmanın kendine göre ,küçük şirkette yapmanın kendine göre avantajları vardır.mümkünse her iki ortamda da staj yapmaya çalışın.Şirket kültürü,işçi işveren ilişkileri , kısacası okulda öğretilemeyecek bazı şeyler staj döneminde öğrenilir.
Bazı şeyleri öğrenci iken görmek iş hayatına atılırken kafanızda oluşabilecek bazı belirsizlikleride kolaylıkla atlatmanızı sağlayacaktır.

Staj yeri bulmak için yaz dönemini beklemek yanlış bir yaklaşım olur.En iyi tarih Ocak-Şubat-Mart dönemidir.
Bu konuda genellikle en büyük kaynak öğrenci işleri ve firmaların insankaynaklarıdır.

Bu sitede staj duyuruları ve koşulları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.Güncel duyurularla ilgili zaman zamansitemizi ziyaret etmenizi öneririz.

İyi bir kariyer başlangıcı yapmanız dileğiyle..