PricewaterhouseCoopers Türkiye'de Staj

PwC de staj olanağı yaz ve kış olmak üzere iki dönemde sağlanır. Her iki dönem için de İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa ofislerinde staj olanağı bulunmaktadır.

PwC destek birimleri için staj olanakları tüm yıl boyunca devam etmektedir.


Kimler başvurabilir:
  • Denetim (Assurance), Vergi (Tax): Üniversitelerin İİBF bölümleri 3. ve 4. sınıf öğrencileri ve MBA öğrencileri tercih edilmektedir.
  • Danışmanlık (Advisory ), Sistem ve Süreç Denetimi (SPA): Üniversitelerin İİBF bölümleri veya Endüstri, Bilgisayar, İşletme Mühendisliği bölümleri 3. ve 4. sınıf öğrencileri ve MBA öğrencileri tercih edilmektedir.
  • Destek Birimleri: IT (Bilgi Teknolojileri), İnsan Kaynakları, Muhasebe ve Finans, İş Geliştirme ve Pazarlama, İdari İşler departmanına üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan veya yeni mezun stajyerler alınmaktadır.
PricewaterhouseCoopers Türkiye'ye başvuruda bulunmak için:

Şirketimize staj başvurusunda bulunmak isteyen üniversitelerin 3. veya 4. sınıfında okuyan adayların on-line başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Formu doldurduktan ve sisteme gönderdikten sonraki 1-2 gün içerisinde size bir teşekkür mesajı gelecektir. Bu mesaj formunuzun sisteme başarı ile ulaştığını konfirme etmektedir.

Daha önceki staj başvuru dönemlerinde on-line form doldurduysanız, 2008 yılı staj başvurusu için yeni bir kullanıcı ismi ile yeni bir form doldurmanız gerekmektedir.

Daha fazla bilgi edinmek için careersturkey@tr.pwc.com adresine elektronik posta gönderebilir.

Yada bu link e tıklayıp bilgi alınabilir.

Yaz dönemi staj başvuruları Mart-Nisan aylarında, kış dönemi staj başvuruları Kasım ayında yapılır. Değerlendirmeler bu ayı takip eden süre içerisinde yapılarak olumlu/olumsuz tüm adaylara cevap verilir.

Yaz Stajı Kış Stajı
Staj dönemi Temmuz- Ağustos Ocak-Şubat
Başvuru dönemi Mart-Nisan-Mayıs Kasım
Başvuru şekli On-line
Değerlendirme dönemi Haziran AralıkStaj Yeri Ararken..

Staj yapmak kimilerine göre bir angarya kimilerine göre ise olmazsa olmaz bir konu.Sizin bakış açınız ne olursa olsun stajın kişilere olumlu veya olumsuz pek çok şey öğrettiği bir gerçek.
Bu nedenle staj yeri seçimi ve göstereceğiniz özen kariyer planlamanızın bir parçası aslında.Bu nedenle staj yeri seçerken uzun vadeli düşünmeli,moda yerlerden çok gitmekten zevk alacağınız yerlerde staj yapmalısınız.Her firmanın bir insan kaynakları kültürü ve buna bağlı olarakta bir stajere bakışı vardır.Staj başvurusu yaparken mümkünse eski stajerlerle veya çalışanlardan stajyer politakaları hakkında bilgi almaya çalışın.
Unutmayın her ortamda alınacak dersler vardır, mümkün olduğunca dinleyici ve istekli olun.Büyük şirketlerde staj yapmanın kendine göre ,küçük şirkette yapmanın kendine göre avantajları vardır.mümkünse her iki ortamda da staj yapmaya çalışın.Şirket kültürü,işçi işveren ilişkileri , kısacası okulda öğretilemeyecek bazı şeyler staj döneminde öğrenilir.
Bazı şeyleri öğrenci iken görmek iş hayatına atılırken kafanızda oluşabilecek bazı belirsizlikleride kolaylıkla atlatmanızı sağlayacaktır.

Staj yeri bulmak için yaz dönemini beklemek yanlış bir yaklaşım olur.En iyi tarih Ocak-Şubat-Mart dönemidir.
Bu konuda genellikle en büyük kaynak öğrenci işleri ve firmaların insankaynaklarıdır.

Bu sitede staj duyuruları ve koşulları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.Güncel duyurularla ilgili zaman zamansitemizi ziyaret etmenizi öneririz.

İyi bir kariyer başlangıcı yapmanız dileğiyle..