2008-2009 akademik yılı Erasmus hibeleri

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı duyurusuna göre 2008-2009 akademik yılında Erasmus ülke merkezli faaliyetler için 2008 LLP Ulusal Teklif Çağrısına istinaden 14 Mart 2008 son başvuru tarihli Erasmus Programı kapsamında yükseköğretim kurumlarına tahsis edilen hibeler:

Erasmus Hareketlilik Faaliyetleri

Öğrenci Hareketliliği - öğrenim

Öğrenci Hareketliliği - staj

Personel Hareketliliği - yükseköğretim kurumlarında ders verme

Personel Hareketliliği - yükseköğretim kurumlarında eğitim alma

Personel Hareketliliği - işletmelerden gelerek ders verme

Personel Hareketliliği - işletmelerde eğitim alma

Erasmus Yoğun Program (Intensive Programmes - IP) Projeleri

Kabul Edilen Projeler

Kaynak:http://www.ua.gov.tr


Staj Yeri Ararken..

Staj yapmak kimilerine göre bir angarya kimilerine göre ise olmazsa olmaz bir konu.Sizin bakış açınız ne olursa olsun stajın kişilere olumlu veya olumsuz pek çok şey öğrettiği bir gerçek.
Bu nedenle staj yeri seçimi ve göstereceğiniz özen kariyer planlamanızın bir parçası aslında.Bu nedenle staj yeri seçerken uzun vadeli düşünmeli,moda yerlerden çok gitmekten zevk alacağınız yerlerde staj yapmalısınız.Her firmanın bir insan kaynakları kültürü ve buna bağlı olarakta bir stajere bakışı vardır.Staj başvurusu yaparken mümkünse eski stajerlerle veya çalışanlardan stajyer politakaları hakkında bilgi almaya çalışın.
Unutmayın her ortamda alınacak dersler vardır, mümkün olduğunca dinleyici ve istekli olun.Büyük şirketlerde staj yapmanın kendine göre ,küçük şirkette yapmanın kendine göre avantajları vardır.mümkünse her iki ortamda da staj yapmaya çalışın.Şirket kültürü,işçi işveren ilişkileri , kısacası okulda öğretilemeyecek bazı şeyler staj döneminde öğrenilir.
Bazı şeyleri öğrenci iken görmek iş hayatına atılırken kafanızda oluşabilecek bazı belirsizlikleride kolaylıkla atlatmanızı sağlayacaktır.

Staj yeri bulmak için yaz dönemini beklemek yanlış bir yaklaşım olur.En iyi tarih Ocak-Şubat-Mart dönemidir.
Bu konuda genellikle en büyük kaynak öğrenci işleri ve firmaların insankaynaklarıdır.

Bu sitede staj duyuruları ve koşulları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.Güncel duyurularla ilgili zaman zamansitemizi ziyaret etmenizi öneririz.

İyi bir kariyer başlangıcı yapmanız dileğiyle..