Oyak Bank'ta Staj ve Dönemsel Çalışma fırsatı

Staj Olanakları

Oyak Bank 3. ve 4. sınıf üniversite öğrencilerine yılın her döneminde staj yapma imkanı veriyor. Stajyer kabullerinde öncelik staj yapma zorunluluğu olan öğrencilere veriliyor.

Ticaret Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri için ise ; Genel Müdürlük’te ve Şubelerinde öğretim yılı boyunca haftada 3 iş günü staj yapma imkanı bulunmaktadır. Ticaret Meslek Lisesi stajı için başvurular her yıl Haziran-Eylül aylarında kabul edilir.

Dönemsel Çalışma - Part Time İş
Oyak Bank bünyesinde gerçekleştirilen özel projelerde veya geçici olarak yoğunluk yaşanan ünitelerimizde görev yapmak üzere dönemsel eleman statüsünde personel alımı yapılmaktadır. Dönemsel eleman başvuruları WEB sitemiz üzerinden yapılmaktadır.

Staj Yeri Ararken..

Staj yapmak kimilerine göre bir angarya kimilerine göre ise olmazsa olmaz bir konu.Sizin bakış açınız ne olursa olsun stajın kişilere olumlu veya olumsuz pek çok şey öğrettiği bir gerçek.
Bu nedenle staj yeri seçimi ve göstereceğiniz özen kariyer planlamanızın bir parçası aslında.Bu nedenle staj yeri seçerken uzun vadeli düşünmeli,moda yerlerden çok gitmekten zevk alacağınız yerlerde staj yapmalısınız.Her firmanın bir insan kaynakları kültürü ve buna bağlı olarakta bir stajere bakışı vardır.Staj başvurusu yaparken mümkünse eski stajerlerle veya çalışanlardan stajyer politakaları hakkında bilgi almaya çalışın.
Unutmayın her ortamda alınacak dersler vardır, mümkün olduğunca dinleyici ve istekli olun.Büyük şirketlerde staj yapmanın kendine göre ,küçük şirkette yapmanın kendine göre avantajları vardır.mümkünse her iki ortamda da staj yapmaya çalışın.Şirket kültürü,işçi işveren ilişkileri , kısacası okulda öğretilemeyecek bazı şeyler staj döneminde öğrenilir.
Bazı şeyleri öğrenci iken görmek iş hayatına atılırken kafanızda oluşabilecek bazı belirsizlikleride kolaylıkla atlatmanızı sağlayacaktır.

Staj yeri bulmak için yaz dönemini beklemek yanlış bir yaklaşım olur.En iyi tarih Ocak-Şubat-Mart dönemidir.
Bu konuda genellikle en büyük kaynak öğrenci işleri ve firmaların insankaynaklarıdır.

Bu sitede staj duyuruları ve koşulları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.Güncel duyurularla ilgili zaman zamansitemizi ziyaret etmenizi öneririz.

İyi bir kariyer başlangıcı yapmanız dileğiyle..