AIESEC den yurtdışında staj ve kariyer imkanı

Uluslararası gönüllü kuruluş AIESEC’in dünyanın 100 ülkesinden birinde staj yaparak uluslararası iş tecrübesi edinmek, yilda 350 den fazla uluslararası konferansa katılma fırsatı, bireysel gelişim ve liderlik tecrübeleri, farklı iş kültürlerini tanımak, farklı arkadaşlar kazandırmak ve uluslar arası bir global öğrenme ağının parçası olmak gibi birçok tecrübeyi kazandıran AIESEC uluslararası staj değişim programı ve/veya kariyer fırsatları için başvurular 25 Ekim’e kadar sürecek.

Dünya’nın en büyük öğrenci topluluğu olan AIESEC 100 ülkede 1000’ü aşkın üniversitede yer alıyor ve gençlerin kendi potansiyellerini keşfedebilecekleri ve geliştirebilecekleri uluslararası bir platform oluşturuyor.

AIESEC’ in Uluslararası Staj Değişim Programı’na başvuranların, pazarlama, bilişim sistemleri, muhasebe, insan kaynakları, mühendislik alanlarında 2 ay ile 1.5 yıl arasında değişen sürelerle 100 ülkeden birinde maaşlı staj yapabilme fırsatı yakalayabilmektedir.

AIESEC Uluslararası Staj Değişim Programı’na katılabilmek için iktisadi ve idari bilimler, endüstri, elektrik-elektronik ve bilgisayar mühendisliği, sosyoloji, psikoloji, turizm bölümlerinde en az ikinci sınıfta okuyor olmak veya bu bölümlerden 2006 yılı Mart ayından sonra mezun olmak gerekmektedir.

AIESEC’ te kariyer fırsatlarından haberdar olmak ve uye misyonuyla aramızda yer alabilmek için bölüm ve sınıf kriteri aranmamaktadır. Gönüllülük esastır.

Konuya ilişkin ayrıntılı bilgi almak isteyenler, www.aiesec.org.tr/istanbul ve www.aiesec.org internet adreslerine başvurulabilir.

Staj Yeri Ararken..

Staj yapmak kimilerine göre bir angarya kimilerine göre ise olmazsa olmaz bir konu.Sizin bakış açınız ne olursa olsun stajın kişilere olumlu veya olumsuz pek çok şey öğrettiği bir gerçek.
Bu nedenle staj yeri seçimi ve göstereceğiniz özen kariyer planlamanızın bir parçası aslında.Bu nedenle staj yeri seçerken uzun vadeli düşünmeli,moda yerlerden çok gitmekten zevk alacağınız yerlerde staj yapmalısınız.Her firmanın bir insan kaynakları kültürü ve buna bağlı olarakta bir stajere bakışı vardır.Staj başvurusu yaparken mümkünse eski stajerlerle veya çalışanlardan stajyer politakaları hakkında bilgi almaya çalışın.
Unutmayın her ortamda alınacak dersler vardır, mümkün olduğunca dinleyici ve istekli olun.Büyük şirketlerde staj yapmanın kendine göre ,küçük şirkette yapmanın kendine göre avantajları vardır.mümkünse her iki ortamda da staj yapmaya çalışın.Şirket kültürü,işçi işveren ilişkileri , kısacası okulda öğretilemeyecek bazı şeyler staj döneminde öğrenilir.
Bazı şeyleri öğrenci iken görmek iş hayatına atılırken kafanızda oluşabilecek bazı belirsizlikleride kolaylıkla atlatmanızı sağlayacaktır.

Staj yeri bulmak için yaz dönemini beklemek yanlış bir yaklaşım olur.En iyi tarih Ocak-Şubat-Mart dönemidir.
Bu konuda genellikle en büyük kaynak öğrenci işleri ve firmaların insankaynaklarıdır.

Bu sitede staj duyuruları ve koşulları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.Güncel duyurularla ilgili zaman zamansitemizi ziyaret etmenizi öneririz.

İyi bir kariyer başlangıcı yapmanız dileğiyle..