AIESEC’in İstanbul organizasyonu ANATOLIA Kongresi

AIESEC İstanbul, kişisel gelişim ve liderlik fırsatlarıyla gençlere kendi potansiyellerini keşfedecekleri uluslararası bir platform oluştururken, firmalara da yabancı iş kaynağı sunmaya devam ediyor.
Dünyanın en büyük öğrenci ve değişim organizasyonu olan AIESEC’in İstanbul organizasyonu; 50 ülkeden 400 üniversite öğrencisini Türkiye’de düzenlenecek ANATOLIA Kongresi”nde buluşturuyor. 23-27 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’a gelecek olan gençler, Türkiye’nin kültür elçiliğine de katkıda bulunacak.

AIESEC İstanbul, 15’inci kez düzenlediği organizasyonla, Amerika’dan Yunanistan’a, Vietnam’dan Japonya’ya, İtalya’dan Kenya’ya farklı kültürleri bir araya getirerek birbirleri hakkındaki ön yargılarını yıkmayı, farklı bakış açıları kazandırmayı ve Türkiye’nin tanıtımının yapılmasını amaçlıyor.

Bu yıl Intekno Şirketler Grubu, Prometheus Danışmanlık, Volkswagen Doğuş Finans Grubu, Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi, Mazars Denge ve Loreal’in sponsorlukları ile Trakya Grand Hotel’de gerçekleşecek olan Anatolia Kongresinde, 23 Temmuz 19.00 tarihinde Miniaturk’te halka açık gerçekleşecek olan açılış töreninin ardından takip eden günlerde uzmanlar ve yöneticiler tarafından “Kültürel Anlayış, Sosyalleşme, Kültürler arası İletişim ve Türkiye Hakkında Gerçekler” konularında oturumlar düzenlenecek, Türk Gecesi’nde Türk yemekleri ikram edilip, Türk Kültürüne ait gösterilere yer verilecektir. 26 Temmuz Pazar günü saat 16.00 ila 19.00 arasında arasın da Optimum Outlet ve Eğlence Merkezinde Ülkeler Panayırı organizasyonuyla toplamda 50’den fazla ülkeden gelen katılımcılar kendi kültürlerini yansıtan geleneksel kıyafetleri, yemekleri ve içecekleriyle kongrenin esas çıkış noktası olan Kültürel Anlayış ortamını, sunma fırsatı yakalayacaklardır. Kongre sonrasın da yapılacak olan iki günlük kültür turunda, İstanbul’un tarihi ve turistik yerleri gezilerek, kentin büyüleyici güzelliklerine tanık olunacak.


AIESEC Hakkında:

1948 yılından bu yana faaliyetlerini gönüllü üniversite öğrencileri tarafından sürdüren AIESEC, 107 ülkede, 800 şubede yer alan, yenilikçi, kar amacı gütmeyen, din, dil, ırk, renk yapmadan dünyada 5000’in üzerinde firma ve 8000’in üzerinde üniversite öğrencisinin birbirine ulaşmasında önemli bir görev üstlenmiş, firmalara nitelikli, yabancı iş kaynağı sağlayan, aynı zamanda üyelerine yılda 350 ulusal ve uluslararası kongre ve çeşitli liderlik fırsatları sunan “Dünyanın En Büyük Öğrenci ve Değişim Organizasyonudur.”

Dünya gençliğinin temsilcisi olarak UNESCO, UNICEF ve BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’e gençlik danışmanlığı yapmaktadır.

AIESEC Türkiye, Global Değişim Programları çerçevesinde yılda 1800 öğrenci ve 400 firmaya hizmet sunmaktadır

AIESEC İstanbul Şubesi; Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Koç Üniversitesi ve İstanbul lokalinde bulunan diğer üniversitelerde okuyan öğrencilerden oluşan üyelerine yurtdışında staj imkanı ve çeşitli liderlik tecrübeleri sunan, AIESEC Dünyası’nın önde gelen başarılı şubelerinden biri olma özelliği taşımaktadır.

Firmalar için:

Uluslararası Staj Değişim Programı çerçevesinde 107 AIESEC ülkesi, profesyonel mülakatlar ile kendi ülkelerinin girişimci ve ağırlıklı olarak ekonomi, İşletme ve mühendislik alanlarında belli bir akademik özgeçmişe sahip üniversite-master öğrencilerini ve yeni mezunları belirler ve bu adayların bilgilerini, programa katılan diğer ülkelerin firmalarında staj yapmak üzere uluslar arası sisteme girerler. 6 ila 78 hafta arasında olan stajların, süresini, iş tanımını, ülkeyi ve stajyerin diğer kriterlerini firma belirler.

AIESEC Gönüllüleri, stajyerin vize işlemleri, havaalanında karşılanmasında, kalacak yer ayarlanması, çalışma-oturma izni alınması ve Türk kültürüne adapte olmasını sağlayacak aktivitelerinin organize edilmesinde sorumluluğu üstlenir.
*AIESEC İstanbul Şubesi aracılığıyla stajyer talebinde bulunabilirsiniz.

(0 212 293 88 36- 293 09 54)

Staj Yeri Ararken..

Staj yapmak kimilerine göre bir angarya kimilerine göre ise olmazsa olmaz bir konu.Sizin bakış açınız ne olursa olsun stajın kişilere olumlu veya olumsuz pek çok şey öğrettiği bir gerçek.
Bu nedenle staj yeri seçimi ve göstereceğiniz özen kariyer planlamanızın bir parçası aslında.Bu nedenle staj yeri seçerken uzun vadeli düşünmeli,moda yerlerden çok gitmekten zevk alacağınız yerlerde staj yapmalısınız.Her firmanın bir insan kaynakları kültürü ve buna bağlı olarakta bir stajere bakışı vardır.Staj başvurusu yaparken mümkünse eski stajerlerle veya çalışanlardan stajyer politakaları hakkında bilgi almaya çalışın.
Unutmayın her ortamda alınacak dersler vardır, mümkün olduğunca dinleyici ve istekli olun.Büyük şirketlerde staj yapmanın kendine göre ,küçük şirkette yapmanın kendine göre avantajları vardır.mümkünse her iki ortamda da staj yapmaya çalışın.Şirket kültürü,işçi işveren ilişkileri , kısacası okulda öğretilemeyecek bazı şeyler staj döneminde öğrenilir.
Bazı şeyleri öğrenci iken görmek iş hayatına atılırken kafanızda oluşabilecek bazı belirsizlikleride kolaylıkla atlatmanızı sağlayacaktır.

Staj yeri bulmak için yaz dönemini beklemek yanlış bir yaklaşım olur.En iyi tarih Ocak-Şubat-Mart dönemidir.
Bu konuda genellikle en büyük kaynak öğrenci işleri ve firmaların insankaynaklarıdır.

Bu sitede staj duyuruları ve koşulları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.Güncel duyurularla ilgili zaman zamansitemizi ziyaret etmenizi öneririz.

İyi bir kariyer başlangıcı yapmanız dileğiyle..