EÇEV 'den Engellilere İstihdam Desteği

Ege Çağdaş Eğitim Vakfı ortopedik engellilerin 4857 sayılı iş kanunu çerçevesinde kurumların engelli çalıştırma zorunluluğu yasası gereğince ortaya çıkan istihdam olanağından yararlanabilmeleri için bilişim uzmanı eğitim projesine başlıyor.

İzmir Kalkınma Ajansı'nın Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Halk Eğitim Merkezi ortaklığında gerçekleştirilecek projenin hedefi ortopedik engellilerin bilişim teknolojileri konusunda uzman olarak yetiştirilmesi ve istihdama kazandırılması, aynı zamanda engellilerin istihdama ilişkin sorunlarının çözümünde sürdürülebilir bir sistem olarak engelli insan kaynağı istihdam ofisi oluşturulmasıdır.

13 Temmuz 2009'da başlamış olan proje çalışmaları İzmir merkez, Torbalı, Tire, Kemalpaşa ve Aliağa'da yürütülecek ve 9 ay sürecektir. Proje süresince 24 ortopedik engellinin bilişim teknolojileri ve kişisel gelişim konularında eğitilmeleri ve proje sonunda 6'sının istihdamının sağlanması hedeflenmektedir.

Eğitim programından yararlanmak isteyenler Ege Çağdaş Eğitim Vakfı'nın 0 232 425 9797 numaralı telefonundan bilgi alabilirler.

Staj Yeri Ararken..

Staj yapmak kimilerine göre bir angarya kimilerine göre ise olmazsa olmaz bir konu.Sizin bakış açınız ne olursa olsun stajın kişilere olumlu veya olumsuz pek çok şey öğrettiği bir gerçek.
Bu nedenle staj yeri seçimi ve göstereceğiniz özen kariyer planlamanızın bir parçası aslında.Bu nedenle staj yeri seçerken uzun vadeli düşünmeli,moda yerlerden çok gitmekten zevk alacağınız yerlerde staj yapmalısınız.Her firmanın bir insan kaynakları kültürü ve buna bağlı olarakta bir stajere bakışı vardır.Staj başvurusu yaparken mümkünse eski stajerlerle veya çalışanlardan stajyer politakaları hakkında bilgi almaya çalışın.
Unutmayın her ortamda alınacak dersler vardır, mümkün olduğunca dinleyici ve istekli olun.Büyük şirketlerde staj yapmanın kendine göre ,küçük şirkette yapmanın kendine göre avantajları vardır.mümkünse her iki ortamda da staj yapmaya çalışın.Şirket kültürü,işçi işveren ilişkileri , kısacası okulda öğretilemeyecek bazı şeyler staj döneminde öğrenilir.
Bazı şeyleri öğrenci iken görmek iş hayatına atılırken kafanızda oluşabilecek bazı belirsizlikleride kolaylıkla atlatmanızı sağlayacaktır.

Staj yeri bulmak için yaz dönemini beklemek yanlış bir yaklaşım olur.En iyi tarih Ocak-Şubat-Mart dönemidir.
Bu konuda genellikle en büyük kaynak öğrenci işleri ve firmaların insankaynaklarıdır.

Bu sitede staj duyuruları ve koşulları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.Güncel duyurularla ilgili zaman zamansitemizi ziyaret etmenizi öneririz.

İyi bir kariyer başlangıcı yapmanız dileğiyle..