Arçelik-LG den staj imkanı

Arçelik - LG bünyesinde yürütülmekte olan RFID yazılım projelerinde yer alacak, .NET ve benzeri platformlarda farklı alanlarda proje geliştirebilecek (özellikle bitirme tezleri için) , aşağıdaki özelliklere sahip üniversitelerin 4. sınıfında öğrenim gören stajyer arkadaşlar aramaktayız.

• C#.NET ve benzeri platformlarda programlama hakkında bilgi sahibi ,
• Nesne yönelimli programlama konusunda bilgi sahibi,
• Masaüstü ve web tabanlı yazılımlar geliştirmeye meraklı,
• SQL hakkında bilgi sahibi,
• İngilizce bilen,
• Tercihen üniversitelerin bilgisayar mühendisliği ya da bilgisayar programcılığı bölümlerinde okuyan

Bu konuda takımımızda bulunmak ilginizi çekiyorsa, özgeçmişinizi kursad.turker (at) arcelik-lg.com adresimize Assembly - Stajyer konulu bir e-posta ile gönderin.

Staj Yeri Ararken..

Staj yapmak kimilerine göre bir angarya kimilerine göre ise olmazsa olmaz bir konu.Sizin bakış açınız ne olursa olsun stajın kişilere olumlu veya olumsuz pek çok şey öğrettiği bir gerçek.
Bu nedenle staj yeri seçimi ve göstereceğiniz özen kariyer planlamanızın bir parçası aslında.Bu nedenle staj yeri seçerken uzun vadeli düşünmeli,moda yerlerden çok gitmekten zevk alacağınız yerlerde staj yapmalısınız.Her firmanın bir insan kaynakları kültürü ve buna bağlı olarakta bir stajere bakışı vardır.Staj başvurusu yaparken mümkünse eski stajerlerle veya çalışanlardan stajyer politakaları hakkında bilgi almaya çalışın.
Unutmayın her ortamda alınacak dersler vardır, mümkün olduğunca dinleyici ve istekli olun.Büyük şirketlerde staj yapmanın kendine göre ,küçük şirkette yapmanın kendine göre avantajları vardır.mümkünse her iki ortamda da staj yapmaya çalışın.Şirket kültürü,işçi işveren ilişkileri , kısacası okulda öğretilemeyecek bazı şeyler staj döneminde öğrenilir.
Bazı şeyleri öğrenci iken görmek iş hayatına atılırken kafanızda oluşabilecek bazı belirsizlikleride kolaylıkla atlatmanızı sağlayacaktır.

Staj yeri bulmak için yaz dönemini beklemek yanlış bir yaklaşım olur.En iyi tarih Ocak-Şubat-Mart dönemidir.
Bu konuda genellikle en büyük kaynak öğrenci işleri ve firmaların insankaynaklarıdır.

Bu sitede staj duyuruları ve koşulları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.Güncel duyurularla ilgili zaman zamansitemizi ziyaret etmenizi öneririz.

İyi bir kariyer başlangıcı yapmanız dileğiyle..