Media Markt 'tan Almanya da eğitim fırsatı
Uluslararası Perakendecilik Yönetimi

Media-Saturn Holding, liseden mezun olmuş ve üniversite okumaya hak kazanmış adaylara “Uluslararası Perakende Yönetimi” programı kapsamında yurtdışında eğitim imkanı sunuyor.

2005 yılından beri başarıyla devam eden program dahilinde Almanya’nın Ingolstadt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde “İşletme ve Perakende Yönetimi” eğitimi alacak olan öğrenciler, 7 sömestr (3,5 yıl) sürecek eğitimlerine ilaveten tatillerinde Media-Saturn Holding genel müdürlüklerinde staj yapma imkanı da bulacaklar.

Bu büyük eğitim fırsatı için son başvuru tarihi 28 Şubat 2010’dur.

Geleceğini sağlam temeller üstüne kurmak isteyen tüm öğrencileri bu eğitim fırsatından yararlanmaya çağırıyoruz.

BAŞVURACAK ADAYLARLA İLGİLİ ŞARTLAR:

Adayların 18-24 yaş aralığında olmaları gerekmektedir.

  • Adayların liseden mezun ve üniversite sınavından minimum 160 puan almış veya üniversitede okuyor olması (denklik sorunu olmaması) gerekmektedir.
  • Adayların başvuruları turkey@media-saturn.com üzerinden alınacak olup uygun bulunan adaylarla İnsan Kaynakları departmanı tarafından mülakatlar gerçekleştirilecektir. Media-Saturn Holding/Almanya adayları yerel elemeden sonra internet üzerinden online değerlendirmeye tabi tutacak ve seçilen adaylarla İngilizce telefon mülakatı yapılacaktır.
  • Adayların üniversiteye kaydolabilmeleri için uluslararası geçerliliği olan İngilizce testi TOEFL veya IELTS’ten yeterli puanı almaları gerekmektedir. Bu puan 80 olarak belirlenmiştir.
  • Adaylar, tüm bu aşamalardan geçtikten sonra Media-Saturn Holding ile bir kontrat imzalayacaklardır. Bu kontratla, Media Saturn Holding bünyesinde “Uluslararası Perakende Yönetimi” eğitim programına katılan adaylara her ay 1,000 Euro ödenecektir.
  • Öğrencilerin üniversiteden mezun olabilmeleri için Media-Saturn konulu bir tez hazırlamaları gereklidir. Tez, İngilizce ve en az 60 sayfa olmak zorundadır. Tez ve sınavlar dışında öğrenciler sözlü sınavlara da tabi tutulacaktır.
  • Bu eğitim programını başarıyla tamamlayanlar Media-Saturn Holding bünyesinde tercih ettikleri ülkede ve departmanda "Management Trainee" olarak işe başlama imkanına sahip olacaklardır.

"Uluslararası Perakende Yönetimi" programına başvurmak isteyen adaylarımız ister Kariyer.net'ten ister turkey@media-saturn.com adresinden başvurularını gerçekleştirebilirler.Broşür için tıklayınız.

Staj Yeri Ararken..

Staj yapmak kimilerine göre bir angarya kimilerine göre ise olmazsa olmaz bir konu.Sizin bakış açınız ne olursa olsun stajın kişilere olumlu veya olumsuz pek çok şey öğrettiği bir gerçek.
Bu nedenle staj yeri seçimi ve göstereceğiniz özen kariyer planlamanızın bir parçası aslında.Bu nedenle staj yeri seçerken uzun vadeli düşünmeli,moda yerlerden çok gitmekten zevk alacağınız yerlerde staj yapmalısınız.Her firmanın bir insan kaynakları kültürü ve buna bağlı olarakta bir stajere bakışı vardır.Staj başvurusu yaparken mümkünse eski stajerlerle veya çalışanlardan stajyer politakaları hakkında bilgi almaya çalışın.
Unutmayın her ortamda alınacak dersler vardır, mümkün olduğunca dinleyici ve istekli olun.Büyük şirketlerde staj yapmanın kendine göre ,küçük şirkette yapmanın kendine göre avantajları vardır.mümkünse her iki ortamda da staj yapmaya çalışın.Şirket kültürü,işçi işveren ilişkileri , kısacası okulda öğretilemeyecek bazı şeyler staj döneminde öğrenilir.
Bazı şeyleri öğrenci iken görmek iş hayatına atılırken kafanızda oluşabilecek bazı belirsizlikleride kolaylıkla atlatmanızı sağlayacaktır.

Staj yeri bulmak için yaz dönemini beklemek yanlış bir yaklaşım olur.En iyi tarih Ocak-Şubat-Mart dönemidir.
Bu konuda genellikle en büyük kaynak öğrenci işleri ve firmaların insankaynaklarıdır.

Bu sitede staj duyuruları ve koşulları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.Güncel duyurularla ilgili zaman zamansitemizi ziyaret etmenizi öneririz.

İyi bir kariyer başlangıcı yapmanız dileğiyle..