Migros Staj

Migros Ticaret A.Ş. bünyesinde kış ve yaz olmak üzere 2 farklı dönemde staj yapma imkanı bulunmaktadır. Her iki dönem için de İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana ofislerimizde staj yapılabilmektedir.

Kış Dönemi Staj Programı:
Ticaret Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri zorunlu staj programlarını öğrenim dönemi başlangıç ve bitiş tarihleri arasında hafta içi 3 gün şirket Genel Müdürlük ve Şube Müdürlüğü kapsamında, perakende programında okumakta olan Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri ise aynı dönem ve süre içerisinde satış mağazalarımız kapsamında staj programlarını tamamlamaktadırlar.

Başvurular Haziran – Temmuz dönemi içerisinde kabul edilmekte olup, görüşmeler Ağustos dönemi içerisinde yapılmaktadır.

Yaz Dönemi Staj Programı:
Üniversite 3. sınıf öğrencilerinin yaz dönemi içerisinde Haziran, Temmuz ve Ağustos olmak üzere 3 farklı dönemde gerçekleştirecekleri staj programıdır. Staj süreleri stajın zorunlu olup olmamasına ve departman fonksiyonlarına göre değişebilmektedir. Ancak ortalama staj süremiz bir ay ile sınırlandırılmıştır.

Üniversite stajyer adaylarının başvuruları Şubat - Mart aylarında kabul edillmekte, görüşmeler Nisan - Mayıs ayları içeirinde gerçekleşmektedir. Tüm stajer adaylarımız özgeçmiş üzerinden yapılan ön eleme ve mülakat sonucunda kabul edilmektedirler.

Departmanlar arası farklar olmakla birlikte stajyerlerimizden, yabancı dil, ofis programları ve çalışacağı alana ilişkin bilgi sahibi olmaları beklenmektedir. 

Şirketimizde Genel Müdürlük bünyesinde Pazarlama, Satış, İnsan Kaynakları Grubu (İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Eğitim Müdürlüğü, Endüstri İlişkileri Müdürlüğü, Destek Hizmetler Müdürlüğü), Otomasyon ve Bilgi işlem departmanları, Mali işler, Yurtdışı Yatırımlar gibi bir çok farklı birimde staj olanağı sağlanmaktadır.

  Migros Staj Başvuru

Staj Yeri Ararken..

Staj yapmak kimilerine göre bir angarya kimilerine göre ise olmazsa olmaz bir konu.Sizin bakış açınız ne olursa olsun stajın kişilere olumlu veya olumsuz pek çok şey öğrettiği bir gerçek.
Bu nedenle staj yeri seçimi ve göstereceğiniz özen kariyer planlamanızın bir parçası aslında.Bu nedenle staj yeri seçerken uzun vadeli düşünmeli,moda yerlerden çok gitmekten zevk alacağınız yerlerde staj yapmalısınız.Her firmanın bir insan kaynakları kültürü ve buna bağlı olarakta bir stajere bakışı vardır.Staj başvurusu yaparken mümkünse eski stajerlerle veya çalışanlardan stajyer politakaları hakkında bilgi almaya çalışın.
Unutmayın her ortamda alınacak dersler vardır, mümkün olduğunca dinleyici ve istekli olun.Büyük şirketlerde staj yapmanın kendine göre ,küçük şirkette yapmanın kendine göre avantajları vardır.mümkünse her iki ortamda da staj yapmaya çalışın.Şirket kültürü,işçi işveren ilişkileri , kısacası okulda öğretilemeyecek bazı şeyler staj döneminde öğrenilir.
Bazı şeyleri öğrenci iken görmek iş hayatına atılırken kafanızda oluşabilecek bazı belirsizlikleride kolaylıkla atlatmanızı sağlayacaktır.

Staj yeri bulmak için yaz dönemini beklemek yanlış bir yaklaşım olur.En iyi tarih Ocak-Şubat-Mart dönemidir.
Bu konuda genellikle en büyük kaynak öğrenci işleri ve firmaların insankaynaklarıdır.

Bu sitede staj duyuruları ve koşulları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.Güncel duyurularla ilgili zaman zamansitemizi ziyaret etmenizi öneririz.

İyi bir kariyer başlangıcı yapmanız dileğiyle..